הוועדה אישרה למתן תוקף את התוכנית של הפארק העירוני, מהגדולים בארץ, בשטח של יותר מ-100 דונם

הפארק העירוני - 4 בינואר 2018

הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה – חריש אישרה למתן תוקף את התוכנית של מתחם הפארק העירוני בשטח של כ-100 דונם שיהווה מוקד פעילות מהותי לתושבים ויכלול אטרקציות מגוונות, בהן מדשאות, מתקני ספורט ומשחק, מתקני כושר למבוגרים וטרנדים חדשים כמו TRX, מתחם הרפתקאות – סולמות וחבלים ועוד הפתעות…

בוועדה המיוחדת מדגישים כי בתכנון הפארק הושם דגש רב על שימור הנוף הקיים באמצעות שחזור בתי גידול, ברכה אקולוגית דו מפלסית, עשרות בתי גידול לבעלי חיים וצמחים, מזרקות ושימור מי-נגר בתעלה טבעית המשחזרת את זרימת המים הטבעית שהייתה באזור.

ישיבת ועדה מס' 201704 - דיון בפארק העירוני
ישיבת ועדה מס’ 201704 – דיון בפארק העירוני

בשנה החולפת אישרה הוועדה המיוחדת תוכנית להקמת 66 מתחמים ירוקים וביניהם גנים ציבוריים ופארקים. השטח הכולל של המתחמים הירוקים הוא כ-660 דונם, שייבנו בשלוש השכונות הראשונות הנבנות בימים אלה.

בכל דיוני הוועדה מקפידים על פיתוח חריש כעיר עם מרחב ציבורי תוסס ופעיל, שטחי ציבור ירוקים וייחודיים מהנרחבים בארץ, פינות ישיבה, רחבות עירוניות, הצללה בשטחים ציבוריים, צמחייה ועצים, וגישה נוחה למוסדות עירוניים ולגנים.

חריש כמודל לעיר בת קיימא מתוכננת להעניק לתושבים סל של איכות חיים ברמה יומיומית, נגישות להולכי רגל ורוכבי אופניים, מרחב ציבורי מגוון ושטחים ירוקים ביחס גדול מהמקובל בארץ.

בהתאם לתוכנית שאושרה – בחודשים הקרובים ייחנכו כמה פארקים וגינות בשכונות החדשות, אשר בהתאם לאסטרטגיה התכנונית יישאו אופי של גינון בר קיימא תוך שימוש בצמחיית תועלת בדגש על צמחי מאכל, צמחי תבלין ועצי פרי ובכך ישולבו וייהנו התושבים החדשים מתוצרת הטבע והנוף.

כמו כן, מתוכננות גינות קהילתיות פעילות שבהן יוכלו התושבים לגדל גידולי מאכל לצריכה עצמית בתשלום סמלי ומערכת ענפה של שבילי אופניים, אשר ייסללו בתוך ומסביב ליישוב. זוהי מערכת שבילים מתחברת, הכוללת את שביל סובב חריש שיקיף את היישוב ויתחבר למערך שבילי האופניים בתוך היישוב.

 

תוכניות פארק חריש החדש