ברוכים הבאים לעיר החדשה חריש

חריש – עיר חדשה בצפון השרון, מוקמת בימים אלה כעיר המשלבת איכות חיים, נוף מרהיב ונגישות למערכת כבישים מהירה לכל חלקי הארץ.

חריש ממוקמת בלב הטבע הירוק, סמוך לציר היישובים הוותיקים בחבל מנשה ובעמק חפר. העיר העתידית משתרעת על שרשרת גבעות בגובה של 130 מטר מעל פני הים, ומזג האוויר בה נוח.

תחילתה של העיר הייתה ב”תוכנית הכוכבים” משנות ה-90. המטרה הייתה לעבות את ההתיישבות לאורך “קו התפר”. בהמשך יועדה חריש לעיר מגזרית עבור הציבור החרדי, אך לאחר עתירות של גורמים שונים, קבע בג”ץ, כי חריש תוקם כעיר פלורליסטית פתוחה למגוון האוכלוסיות בציבוריות הישראלית.

הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה – חריש הוקמה בשנת 2008 כדי לאפשר תכנון ופיתוח מואצים ואיכותיים. כראש הוועדה כיהן יגאל שחר ומאז 2014 השר (בדימוס)דוד מגן-מונסונגו,הוא יו”ר הוועדה.

בוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה – חריש, שוקדים על תכנון קפדני במאמץ להקים עיר חדשנית, מהיפות בארץ, תוך דגש רב על השתלבות בנוף הסביבתי. איכות החיים ביישוב גבוהה הן בגלל המרחב הפתוח הן בזכות שמורת טבע סביבתית ואנושית.

ההתפתחות המהירה של חריש בשנים האחרונות נובעת גם מסלילתו של כביש 6, הסמוך ליישוב, שמהווה עורק תנועה ארצי המקרב את חריש לכל חלקי הארץ.

עד היום הנפיקה הוועדה המיוחדת היתרי בנייה רבים ליח”ד, למבני ציבור וחינוך ולמבנים מסחריים,חלקם כבר מאוכלסים. צוות הוועדה מלא סיפוק לנוכח הפיכת החלום למציאות: מעיר שלמה שהתחילה בשרטוט על נייר,  ניתן לראות כבר תושבים – מבוגרים וצעירים – הפוקדים את אזורי המגורים, המסחר  ומבני הציבור הפרושים בעיר. בוועדה המיוחדת מקדמים תוכניות נוספות שיגדילו את העיר, ויוסיפו אזורי תעסוקה ותעשייה. הכול  תוך חשיבה על פתרונות תחבורתיים פנים-עירוניים ובין-עירוניים (הכוללים כבישים שיתחברו לצירי תנועה ראשיים של מערכת הכבישים הארצית, תחבורה ציבורית נוחה ויעילה ותחנת רכבת). שיוסיפו לאיכות החיים של התושבים מהעיר ומהיישובים הסמוכים, שישתמשו בשירותים  שחריש מציעה.

בשנים האחרונות  מהווה חריש יעד מועדף בקרב משפחות צעירות ומשפרי דיור, שרואים בחריש את עתידם, בהיותה עיר חכמה ומתקדמת בהיבטים טכנולוגיים של מערכות חשמל שיוטמעו בקרקע, מערכות דיגיטליות שיותקנו בהמשך,עוגנים תעסוקתיים ושטחי מסחר המאפשרים חיי קהילה ומסחר קרוב לבית.

אורתופוטו חריש - יולי 2016
אורתופוטו חריש – יולי 2016

אורתופוטו חריש, מאי 2015

אורתופוטו חריש - מאי 2015